W dniu 23.04.2024 r. w bibliotece w Lipinach odbyły się warsztaty fotograficzne, które poprowadziła Melania Klepacka i Natalia Wekwerth. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe techniki fotograficzne oraz dowiedzieć się więcej o zasadach kompozycji i pracy ze światłem. Dzieci obejrzały tematyczną prezentację multimedialną. Instruktorzy zapewnili profesjonalne wsparcie i udzielali praktycznych wskazówek, aby uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli także możliwość eksperymentowania z różnymi rodzajami aparatów fotograficznych oraz oprogramowania do edycji zdjęć, co pozwoliło im lepiej zrozumieć proces tworzenia i obróbki fotografii. Na zakończenie dzieci wykonały rysunki dotyczące fotografii.