Uruchamiamy od 6 maja 2020 roku wypożyczalnia bibliotekach na terenie gminy Margonin.

Godziny udostępniania zbiorów:

Margonin 10:00 - 16:00

Próchnowo10:00 - 14:00

Radwanki 10:00 - 14:00

Lipiny - nieczynne do odwołania.

Zasady korzystania z Miejsko – Gminnej biblioteki Publicznej w Margoninie do odwołania.

W bibliotekach nie będzie wolnego dostępu do półek z książkami.

Wg wytycznych, w celu zachowania bezpieczeństwa przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa proces obsługi czytelników odbywać się będzie w korytarzu bibliotek przy wejściu do wypożyczalni.

Jednorazowo mogą przebywać na korytarzu dwie osoby – jedna obsługiwana a druga oczekujące wyznaczonym i czytelnie oznaczonym miejscu.

Czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk środkiem przygotowanym przez bibliotekę.

Obsługa czytelników w Próchnowie będzie dostosowana do możliwości obiektu w którym funkcjonuje – okna biblioteki.

Czytelnicy przychodząc do biblioteki zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w celu minimalizowania ryzyka zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Książki od oddawane do biblioteki poddane będą 10-dniowej kwarantannie.

Nieczynny do odwołania będą czytelnie czasopism, zbiorów specjalnych oraz czytelnie internetowe.