Przejdź do głównej treści

2026.05.12 - Tydzień Bibliotek: Kamishibai w przedszkolu w Margoninie

  • Opublikowano: | Katarzyna Wojtaś

W dniu 12.05.2026 r. w ramach Tygodnia Bibliotek bibliotekarka z biblioteki w Margoninie odwiedziła grupę „Wróbelka Elemelka”. Tym razem zamiast tradycyjnej książki, zabrała ze sobą japoński teatr ilustracji Kamishibai. Dzieci z zapartym tchem śledziły historię „Szukając Marudka” Kumiko Yamamoto, odkrywając, że biblioteka to nie tylko regały, ale przede wszystkim wielka przygoda. 
Na deser, zamiast słodyczy była twórcza praca plastyczna. Dziękujemy bardzo za zaproszenie.