"Mała książka - wielki człowiek" to projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany w naszej bibliotece w ramach ogólnopolskiej kampanii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą, w której dzieci znajdą książkę „Krasnal w krzywej czapce” Wojciecha Widłaka (w wersji polskiej lub ukraińskiej), a także Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania!

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.