Informujemy, iż z dniem 7 grudnia biblioteki na terenie Gminy Margonin rozpoczynają udostępnianie zbiorów!

Nadal obowiązuje reżim sanitarny - książki podaje bibliotekarz.

W dniach od 1 grudnia do 4 grudnia można wyłącznie oddawać książki. Poddane zostaną kwarantannie!

W Margoninie oraz w Lipinach należy zwracać książki poprzez "wrzutnię".
(skrzynka na zewnątrz budynku w ścianie)

Uwaga biblioteka w Margoninie w nowej lokalizacji - Rynek 16A (wejście od strony przedszkola).
W Radwankach i Próchnowie bezpośrednio bibliotekarzowi.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEK
od poniedziałku do piątku

MARGONIN 8:00 - 19:00 tel. 515847191
PRÓCHNOWO 10:00 - 15:00 tel. 672153234
RADWANKI 9:00 - 16:00 tel. 672835603
LIPINY 10:00 - 17:00 tel. 512262411

Zasady korzystania z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie i w filiach do 27 grudnia 2020.

• W bibliotekach nadal nie będzie wolnego dostępu do półek z książkami, książki podaje bibliotekarz.
  • W celu zachowania bezpieczeństwa przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa proces obsługi czytelników odbywać się będzie w holu, korytarzu piątek przy wejściu do wypożyczalni.
  • Jednorazowo mogą przebywać w holu, korytarzu dwie osoby – jedna obsługiwana a druga oczekująca wyznaczonym I czytelnie oznaczonym miejscu jedna osoba na 15 m kw. powierzchni pomieszczenia w którym odbywa się proces wypożyczenia.
  • Obsługa czytelników w Próchnowie będzie dostosowana do możliwości obiektu w którym funkcjonuje – okna biblioteki, czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk środkiem zapewniającym przez bibliotekę.
  • Czytelnicy przychodząc do biblioteki zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w celu minimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem, zakrywanie ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja rąk.
  • Książki oddane do biblioteki i przyjmowane w darze poddawane będą kwarantannie.
  • Zwiększam limit wypożyczonych jednorazowo egzemplarzy do 15.
  • Przedłużamy okres wypożyczenia na ponad miesiąc.
  • Nie naliczamy kary za nie terminowe zwroty do czasu zakończenia epidemii.
  • Książki można zamawiać telefonicznie w godzinach otwarcia bibliotek co skróci czas oczekiwania na wypożyczenie.

Nadal nieczynny pozostają czytelnia czasopism, zbiorów specjalnych oraz czytelnia internetowa

Dyrektorem MGBP w Margoninie
Ewa Zamiara