Zapraszamy dorosłych na spotkanie "Ćwiczymy umysł - Scrabble", które odbędzie się 29.04.2024 r. o godz. 11.00.

W dniu 23.04.2024 r. w bibliotece w Lipinach odbyły się warsztaty fotograficzne, które poprowadziła Melania Klepacka i Natalia Wekwerth. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe techniki fotograficzne oraz dowiedzieć się więcej o zasadach kompozycji i pracy ze światłem. Dzieci obejrzały tematyczną prezentację multimedialną. Instruktorzy zapewnili profesjonalne wsparcie i udzielali praktycznych wskazówek, aby uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli także możliwość eksperymentowania z różnymi rodzajami aparatów fotograficznych oraz oprogramowania do edycji zdjęć, co pozwoliło im lepiej zrozumieć proces tworzenia i obróbki fotografii. Na zakończenie dzieci wykonały rysunki dotyczące fotografii.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu bibliotecznym mające na celu promocję czytelnictwa. Z tej okazji 23.04.2024 r. roku MGBP w Margoninie Filia w Próchnowie zaprosiła dzieci z grupy Koziołka Matołka do biblioteki, gdzie z uwagą wysłuchały opowiadania z serii "Przygody Fenka" pt. "Czekam na swoją kolej". Zapoznały się również z książką dla dzieci niewidomych pisaną brajlem.

22.04.2024 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi MGBP w Margoninie Filia w Próchnowie przygotowała spotkanie z przedszkolakami z grupy Koziołka Matołka. Dzieci wysłuchały wiersza Gabrieli Skrzypczak pt. "Ratujmy ziemię". Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

22.04.2024 r. odbyło się spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego kontynuowano czytanie utworu Marka Nowakowskiego pt. "Wesele raz jeszcze! Zdarzenie w miasteczku".

W dniu 22.04.2024 o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego kontynuować będziemy czytanie utworu Marka Nowakowskiego pt. "Wesele raz jeszcze! Zdarzenie w Miasteczku".

Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które przypada 22 kwietnia i ma na celu promowanie postaw proekologicznych. Jest on wspaniałą okazją, by nagłośnić globalny problem ziemi. Z tej okazji zaprosiliśmy do biblioteki uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Lipinach.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. "Ratujmy Ziemię" i wysłuchały wiersza Agaty Dziechciarczyk - "Ekologia". Wykonały również karty pracy związane z ochroną środowiska.
Podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób mogą dbać o otaczający nas świat.

Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy.

Z dniem 15.04.2024 r. nastąpiła zmiana godzin otwarcia biblioteki. Zmienione godziny udostępnione są w dolnej części strony oraz w zakładce kontakt.

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji wybraliśmy się do Przedszkola Samorządowego w Margoninie Oddział w Lipinach.
Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolacy poznały także proces tworzenia czekolady. Została przeczytana książka Joanny Krzyżanek "Bajka pachnąca czekoladą", do której milusińscy wykonali tematyczne karty pracy. Była to okazja, aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę.

W dniu 8.04.2024 o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego kontynuować będziemy czytanie utworu Marka Nowakowskiego pt. "Wesele raz jeszcze! Zdarzenie w Miasteczku".

24.04.2024 r. o godz. 16.30 zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z opiekunami na spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek, które odbędzie się pod hasłem "Tajemniczy świat książek". Podczas spotkania dowiemy się między innymi jak powstają książki i jakie są ich rodzaje.

W dniu 11.04.2024 r. w bibliotece odbyły się warsztaty z fotografii, które poprowadziła Melania Klepacka. Dowiedzieliśmy się jak zmieniał się warsztat pracy fotografów na przestrzeni lat oraz jakie są rodzaje fotografii i typy aparatów. Na zakończenie poznaliśmy kilka ciekawostek na temat robienia zdjęć - co jest pożądane, a czego unikać aby nasze fotografie były dobre

MGBP w Margoninie filia w Próchnowie przygotowała spotkanie z przedszkolakami z grupy Koziołka Matołka. Za pomocą niepozornej, drewnianej skrzynki wypełnionej ilustracjami, przenieśliśmy się do świata baśni i fantazji. Tym razem "na deskach" naszego małego teatru została przedstawiona bajka "Groszki" Francoise Malnuit. Był to wstęp do warsztatów o tematyce przyrodniczej.

11.04.2024 r. o godz. 16.00 zapraszamy młodzież do biblioteki na warsztaty z fotografii.