27.03.2023 o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie "Teatru Czytanego", podczas którego będziemy kontynuować czytanie komedii Williama Szekspira pt. "Wesołe kumoszki z Windsoru". Zapraszamy!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny MGBP w Margoninie Filia w Próchnowie przygotowała dla dzieci z grupy Koziołka Matołka teatrzyk Kamishibai "Groszki" autor: Francoise Malnuit. Prosta, urzekająca opowieść o cyklu reprodukcyjnym roślin. Dzieci poznały nowe słownictwo: kiełkowanie, gleba i strączek. Po zakończonym przedstawieniu dzieci sadzą nasionka na watce w słoiczku i podlewają wodą, nawiązując w praktyczny sposób do przedstawienia które miało miejsce. Czekamy tydzień i zobaczymy co z tych nasionek urośnie.

          

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.
Dzisiaj, naszą Bibliotekę odwiedziła grupa Myszki Miki. Tematem spotkania była wiosna oraz zmiany, jakie wraz z nią następują w przyrodzie. Na początku przedszkolaki wysłuchały wierszy o wiośnie "Przyjście wiosny" - J. Brzechwy, "W kwietniu" - W. Domeradzkiego. Dzieci z chęcią odpowiadały o tym, z czym kojarzy im się ta pora roku, a oprócz tego mieli za zadanie pokolorować tematyczne obrazki oraz odpowiedzieć na wiosenne zagadki.
Dziękujemy za odwiedziny i świetną zabawę.

          

W dniu 18.03.2023 w bibliotece miał miejsce koncert zespołu "Roman i Henryk". Roman Hoffman z Budzynia i Henryk Misiórny z Piły to pasjonaci gry na gitarach elektrycznych i muzyki lat 60. XX wieku. Zespół wystąpił u nas po raz kolejny - pierwszy występ miał miejsce w grudniu 2021 roku.

W poniedziałek 20.03.2023 o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie "Ćwiczymy umysł - Scrabble".