W dniu 28.03.2025 r. klasa VIIb ze Szkoły Podstawowej w Margoninie odwiedziła miejscową bibliotekę, aby wziąć udział w grze terenowej „Margonin w latach 30. XX wieku”. Uczniowie, wyposażeni w quest, wyruszyli na spacer po mieście, odkrywając jego historię poprzez rozwiązywanie zagadek i poznawanie ciekawostek. Dowiedzieli się m.in., gdzie kiedyś znajdowały się sąd, synagoga oraz stara stacja benzynowa. Po zakończeniu gry wrócili do biblioteki, gdzie zwiedzili jej wnętrze, zapoznali się z księgozbiorem oraz obejrzeli prezentację multimedialną z dawnymi fotografiami miejsc, które pojawiły się w queście.

          

W dniu 31.03.2025 r. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego kontynuować będziemy czytanie "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta.

       

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie przygotowała dla mieszkańców wyjątkową grę terenową – quest, który pozwala uczestnikom odkrywać lokalne tajemnice i historię. W dniu 28.03.2025 r. w zabawie wzięli udział uczniowie klasy VIc ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie.
Podczas gry młodzi odkrywcy musieli rozwiązywać zagadki, podążać za wskazówkami i wykazać się sprytem oraz spostrzegawczością. To była świetna lekcja historii i integracji, połączona z doskonałą zabawą na świeżym powietrzu.
Po zdobyciu skarbu uczniowie mieli okazję zwiedzić bibliotekę i obejrzeć prezentację zdjęć z dawnego Margonina.

          

W dniu 27.03.2025 r. bibliotekarka z biblioteki w Margoninie odwiedziła grupę „Smerfów” z Przedszkola Samorządowego w Margoninie, zabierając ze sobą wyjątkowe książki sensoryczne. Trzylatki miały okazję nie tylko wysłuchać ciekawych opowieści, ale także dotykać książek z ruchomymi elementami, różnorodnymi fakturami i barwnymi ilustracjami. To spotkanie pokazało, że czytanie to niezwykła przygoda dostępna dla każdego, bez względu na wiek.



22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, a z tej okazji w dniu 26.03.2025 r. bibliotekę w Margoninie odwiedziły dzieci z grupy Czerwonego Kapturka z Przedszkola Samorządowego w Margoninie.
Przedszkolaki wysłuchały opowieści "Przygody Fenka – Woda to skarb" autorstwa M. Grucy, dzięki której dowiedziały się, jak ważna jest woda w naszym życiu.
Następnie obejrzały prezentację multimedialną, wykonały karty pracy, a na zakończenie kreatywnie pomalowały akwarium. To był dzień pełen wiedzy i świetnej zabawy.

W dniu 24.03.2025 r. w margonińskiej bibliotece odbyło się spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego rozpoczęto czytanie "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta.

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli.
Właśnie z tej okazji 14.03.2025 r. biblioteka w Lipinach wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Lipinach zorganizowała warsztaty wielkanocne. Do udziału w warsztatach zostali zaproszeni uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Lipinach wraz z wychowawczynią klasy Panią Katarzyną Patro. Dzieci z przygotowanych materiałów wykonały przepiękne kwiatki, którymi ozdabiały palemki wielkanocne.
Warsztaty były doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, oraz utrwalania wiedzy na temat tradycji Świąt Wielkanocnych.

06.03.2025 r. bibliotekę w Radwankach odwiedziła grupa "Pszczółki Mai" oraz "Bolka i Lolka" z Przedszkola Samorządowego w Margoninie Oddział w Radwankach. Dzieci wysłuchały bajki Kumiko Yamamoto pt. " Szukając Marudka", przedstawioną za pomocą teatrzyku kamishibai.
Kamishibai, znane również jako "papierowy teatr" lub teatr obrazkowy, to forma opowiadania historii, która wykorzystuje ilustrowane karty i scenki przedstawiane na oczach widzów.
Dzieci z uwagą śledziły historię o zagubionym piesku, barwne ilustracje przyciągnęły ich uwagę i pobudziły wyobraźnię. Po wysłuchaniu bajki, przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami opowiadając o swoich zwierzętach domowych. Następnie, dzieci miały okazję pokolorować obrazki przedstawiające pieska. Emocje wzbudziło również samo oglądanie z bliska magicznej skrzynki.

05.03.2025 r. bibliotekę w Lipinach odwiedziła grupa "Myszki Miki" z Przedszkola Samorządowego w Margoninie, Oddział w Lipinach, aby wspólnie świętować Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkania dzieci obejrzały prezentację na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu oraz wykonały zadania ukazujące zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty świata online. Była to doskonała okazja, aby uświadomić najmłodszym, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich czekać w wirtualnej przestrzeni bez nadzoru dorosłych.

W poniedziałek, 24.03.2025 r. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie grupy "Teatru Czytanego, podczas którego rozpoczniemy czytanie "Opery za trzy grosze" Bertolta Brechta.

       

W dniu 19.03.2025 r. uczniowie klasy V b ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie, wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez naszą bibliotekę, dzięki której poznali miasto w latach 30. XX w. Po zakończonym queście uczniowie zwiedzili bibliotekę i obejrzeli prezentację zdjęć z dawnego Margonina.

       

W dniu 17.03.2025 r. bibliotekę w Margoninie odwiedziła klasa VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lipinach, by wziąć udział w grze terenowej "Margonin w latach 30. XX w.". Uczniowie, uzbrojeni w quest, ruszyli w miasto, by odkrywać jego tajemnice, rozwiązywać zagadki i poznawać historyczne ciekawostki związane z naszym regionem. Po dotarciu do biblioteki mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną zawierającą dawne zdjęcia obiektów, które pojawiły się w queście.
To była wspaniała lekcja historii miasta, a jednocześnie świetna zabawa na świeżym powietrzu.

p.o. Dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy.

Szczegóły w załączniku do pobrania:

W dniu 17.03.2025 r. o godz.12.00 zapraszamy na spotkanie "Ćwiczymy umysł - Scrabble".

W dniu 10.03.2025 r. odbyło się spotkanie grupy "Teatru Czytanego", podczas którego kontynuowano czytanie książki Bogny Wernichowskiej pt. "Historie z obrączką czyli pamiętne śluby".