W dniu 10.05. 2023 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Margoninie Filia w Lipinach odbyło się spotkanie literackie z twórcą lokalnym Romanem Baszkiewiczem pt. „Poezja Wisławy Szymborskiej”. Roman Baszkiewicz otrzymał w roku 2022 wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie „Rozwijamy skrzydła. Chwila-Moment”. Podczas spotkania Pan Roman zaprezentował wyróżniony wiersz jak i napisany specjalnie na tę okazję wiersz pt. „Lipiny – wieś moich marzeń”, a także kilka wierszy Wisławy Szymborskiej. Swój udział w spotkaniu mieli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Margoninie prezentując utwory Wisławy Szymborskiej w wersji czytanej i śpiewanej. Spotkanie uświetniła wystawa obrazów Tadeusza Czerwińskiego, kolejnego utalentowanego twórcy lokalnego pochodzącego z Lipin. Wystawę można oglądać w bibliotece do poniedziałku.