W dniu 13.05.2023 w naszej bibliotece odbył się kolejny rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. W tym roku trasa prowadziła z siedziby głównej w Margoninie do gospodarstwa agroturystycznego Eko-Ranczo w Radwankach. Po drodze odwiedziliśmy Pensjonat Piękny Koń w Klotyldzinie, gdzie dzięki uprzejmości właścicielki mogliśmy obejrzeć mieszkające tam zwierzęta. Po dotarciu do Eko-Rancza udaliśmy się na zwiedzanie terenu, po którym oprowadził nas właściciel Piotr Stasiak, przekazując cenne informacje na temat dziko żyjących tam krów i ptaków. Na zakończenie czekał na nas poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla i ciasta.
Bardzo dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy wzbogacili nasz rajd w dodatkowe atrakcje: Bank Spółdzielczy w Chodzieży, Eko-Ranczo w Radwankach, Restauracja Komfort w Margoninie, Miejsko-Gminny Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Margoninie oraz Pensjonat Piękny Koń w Klotyldzinie.
Do zobaczenia za rok na kolejnym rajdzie!