W dniu 31.05.2023 w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Koła Najmłodszych Przyjaciół Bohaterów Książek pod hasłem: "Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny". Tematem spotkania były warzywa, które rosną w naszych ogrodach. Dzieci sprawdziły jakie już znają warzywa podczas prezentacji i poszukiwań warzyw w "mini ogródku", zobaczyły jak wyglądają małe warzywa w ogrodach zanim będą nadawały się do jedzenia, a także skosztowały świeżego naturalnego soku przygotowanego na miejscu. Na zajęciach oczywiście nie mogło zabraknąć książki. Uczestnicy wysłuchali opowiadania pt. "Za dużo marchewek", oraz teatrzyku kamishibai pt. "Groszki".
Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne przy użyciu farb i kredek.
Spotkanie uważamy za bardzo udane i zapraszamy na kolejne 29.06.2023, o godz. 17.00.