W sobotę, 16.03.2024 r. przedstawiciele Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie: Ewa Zamiara i Katarzyna Wojtaś wspólnie z współpracującymi z biblioteką miłośnikami historii ziemi margonińskiej: Janiną Cajske, Wojciechem Burzyńskim i Leszkiem Słodowym brali udział w Chodzieskiej Konferencji Regionalistycznej poświęconej stanowi badań nad historią regionu. Organizatorami konferencji byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży. Patronat nad konferencją objęło Centrum "Instytut Wielkopolski", Wydział Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ciekawych wykładów w temacie udzielili: dr hab. Danuta Konieczka-Śliwińska oraz dr hab. Konrad Białecki.