"Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło przewodnie tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
W dniu 09.05.2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie w MGBP w Margoninie Filia w Lipinach z okazji Tygodnia Bibliotek. Wśród uczestników znaleźli się zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i maluchy z pobliskiego przedszkola. Głównym punktem programu był emocjonujący teatrzyk kamishibai pt. "Dwa ptaszki" - Juliana Brudzewskiego.
Teatrzyk został wykonany przez Panią Grażyna Michalewicz, która z wielkim zaangażowaniem ożywiła postacie i wydarzenia z opowieści.
"Dwa ptaszki" to poruszająca historia o przyjaźni, współpracy i odwadze, która porwała zarówno małych, jak i starszych widzów. Dzięki magicznej atmosferze kamishibai, dzieci miały okazję wczuć się w świat baśni i przeżyć niezapomniane chwile.