W dniu 13.05.2024 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie" MGBP w Margoninie Filia w Próchnowie zorganizowała rajd rowerowy do Żonia. Uczestnicy rajdu zwiedzili zabytkowy kościół pw. Św. Marcina. Historię kościoła opowiedział ks. Marcin. Dzięki uprzejmości księdza Marcina uczestnicy rajdu zwiedzili zakamarki kościoła. Dziękujemy ks. Marcinowi za ciepłe przyjęcie, Przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Panu Jerzemu Staniewskiemu za niespodziankę (była nią wyśmienita pizza), Pani Róży Kranc i Pani Joannie Kwiatkowskiej za pomoc w dotarciu do celu i za bezpieczny powrót. Wszyscy uczestnicy rajdu wrócili do domów pełni pozytywnych wrażeń i z uśmiechem na twarzy.