W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w bibliotece w Lipinach odbyło się wyjątkowe wydarzenie w związku z przypadającym 15 maja Dniem Niezapominajki. W wydarzeniu wzięła udział grupa Myszki Miki z Przedszkola Samorządowego w Margoninie Oddział w Lipinach. Atmosfera była pełna radości i ekscytacji, gdy najmłodsi uczestnicy spotkania mieli okazję wykonywać prace plastyczne. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło rozrywki, ale także promowało czytelnictwo i kreatywność wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję "zaprzyjaźnić się" z książkami i odkryć radość z czytania. Został przeczytany między innymi wiersz Marii Konopnickiej - "Niezapominajki". Dzień Niezapominajki z grupą Myszki Miki w bibliotece okazał się pełnym sukcesem, przynosząc radość i uśmiech na twarzach dzieci.