W dniu 26.06.2024 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie Filia w Lipinach we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Profilaktyki i Promocji Zdrowia przygotowała wyjątkowe wydarzenie, na które zaproszono dzieci i ich rodziców, aby wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego pełnego nauki, zabawy i twórczych zajęć.
Główną atrakcją spotkania była wizyta znanej i uwielbianej przez dzieci bohaterki książki – Pippi Pończoszanki. Towarzyszył jej wierny przyjaciel, koń Alfonso oraz małpka Pan Nilsson. Spotkanie z Pippi było dla dzieci niezwykłym przeżyciem. Pippi, znana ze swojego nietypowego wyglądu i figlarnych zachowań, od razu zdobyła sympatię wszystkich obecnych.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przygód Pippi, które zostało entuzjastycznie przyjęte przez młodych widzów. Następnie Pippi Pończoszanka przeprowadziła kilka zabaw i gier, w których dzieci mogły wziąć czynny udział. Konkursy sprawnościowe i zagadki literackie dostarczyły wszystkim mnóstwo radości.
Pod koniec spotkania dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pippi i jej koniem Alfonso. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie i wspólną zabawę.