W dniu 27.06.2024 r. w margonińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z historią – Dawny Margonin”. Tym razem tematem spotkania był „Margonin w PRL-u”, a poprowadził je Leszek Słodowy. Podczas spotkania przedstawiono władze ówczesnego Margonina, najważniejsze wydarzenia, omówiono jak rozwijała się infrastruktura, edukacja i kultura w mieście. Uwagę poświęcono również zakładom pracy, które znajdowały się wtedy w Margoninie. Mogliśmy poznać lub wspominać ludzi i miejsca z tamtego czasu.
Na okoliczność spotkania biblioteka przy współpracy z Andrzejem Wangrinem przygotowała folder „Wybrane zawody w Margoninie w okresie PRL-u i ich przedstawiciele”, który dla zainteresowanych dostępny jest w bibliotece.
Na terenie biblioteki mogliśmy tego dnia obejrzeć zestawy chodzieskiej porcelany z lat PRL-u, kultowe rowery Romet oraz Fiaty 126p.
Za udostępnienie pojazdów dziękujemy: Marzenie Michalskiej, Monice Sipińskiej, Cyprianowi Pieczyńskiemu oraz Andrzejowi Wangrinowi.