Podczas dożynek powiatowo-gminnych w Lipińcu-Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Margoninie zaprezentowała swoją ofertę dla czytelników. Na przygotowanym stoisku można było dowiedzieć się o dostępie do takich usług jak: możliwość wypożyczenia urządzenia Czytak z dostępem do książek mówionych, czytnika Kindle, a także o możliwości nieodpłatnego korzystania z platformy Legimi za pośrednictwem biblioteki. W bibliotece funkcjonuje także Książka na telefon – usługa dostarczania książek do domu. Dzieci dowiedziały się o możliwości udziału w akcjach: „Mała książka – wielki człowiek” oraz „Zbieraj zakładki i ucz się!”.
Przedstawiliśmy zestawienie wydarzeń z zeszłego roku oraz zaplanowane na najbliższy czas.
Na stoisku dostępny był bookcrossing – wymiana książek między czytelnikami bez konieczności zwrotu oraz okolicznościowe zakładki do książek przygotowane przez bibliotekę.