W dniu 17.09.2024 r. w bibliotece w Margoninie odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, skierowane do najmłodszych czytelników z Przedszkola Samorządowego w Margoninie z grupy Kubusia Puchatka. Wydarzenie to miało na celu rozwijanie kreatywności, odkrywanie talentów oraz promowanie wiary w siebie u dzieci.

Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowieści o Vashti, małej bohaterce książki Petera H. Reynoldsa pod tytułem "Kropka", która dzięki zwykłej kropce odkryła w sobie artystyczny talent.

Po lekturze przyszedł czas na warsztaty plastyczne, podczas których mali uczestnicy tworzyli własne, wyjątkowe prace inspirowane kropkami. Stoły w bibliotece zamieniły się w kolorowe przestrzenie pełne kredek i papieru. Każde dziecko mogło puścić wodze fantazji i zaprojektować swoje kropkowe dzieła – od malutkich, precyzyjnych kropeczek po duże, barwne plamy. Dzieci miały przy tym świetną zabawę, a także mogły zobaczyć, jak ich koledzy i koleżanki inaczej podchodzą do tematu.
Dzień Kropki okazał się doskonałą okazją, by poprzez zabawę i sztukę pokazać najmłodszym, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego, wystarczy tylko to odkryć.